Prace remontowe największego budynku mieszkalnego

17 września 2021

Pod koniec sierpnia tego roku rozpoczęły się prace remontowe budynku D – mieszkalnego od strony zewnętrznej. Została zabezpieczona przed zniszczeniem zieleń wokół Domu, powstało ogrodzenie zabezpieczające teren.

W ramach prowadzonych prac zostanie odmalowana elewacja Domu. Metamorfozę przejdą balkony: zostanie skuta posadzka, założona nowa warstwa hydroizolacyjna, wymieniona obróbka blacharska, położone nowe płytki, odmalowane balustrady.

Prace przebiegają spokojnie bez komplikacji, podopieczni mieszkający w remontowanym budynku z zainteresowaniem przyglądają się działaniom i nie mogą doczekać się efektu końcowego. Wszystkie pokoje mieszkalne w tym budynku mają balkony – tarasy, które w okresie letnim zdobią kwiaty. Ustawione tam meble ogrodowe służą do spędzania wolnych chwil wieczorową porą na świeżym powietrzu w otoczeniu zieleni drzew, kwiatów i śpiewu ptaków dobiegającego z pobliskiego lasu.

Cztero kondygnacyjny budynek z rusztowaniem. Balustrady i posadzka balkonów. Posadzka i balustrada balkonu. Posadzka i elementy metalowe remontowanego balkonu. Zaklejone niebieską folią ochronną okna i drzwi balkonowe. Elewacja budynku z balkonami i zaklejonymi niebieską folią ochronną oknami. Betoniarka i żwir na placu przed remontowanym budynkiem. Remontowany budynek i samochód z wysięgnikiem na wysokości balkonu drugiej kondygnacji. Rusztowanie przy jednej ze ścian remontowanego budynku. Malowanie ściany budynku. Nowa posadzka i odmalowane balustrady na balkonach. Mężczyzna w koszu samochodu z wysięgnikiem przy jednym z okien drugiej kondygnacji budynku.