Wolontariusze w naszym Domu

26 sierpnia 2021

W dniu dzisiejszym tj. 26.08.2021r. mieliśmy okazję podziękować pani Matyldzie, wolontariuszce za czas spędzony z mieszkańcami w zespole mieszkalnym, za gry i zabawy taneczne z wykorzystaniem konsoli   xbox, za długie rozmowy mieszkańcami, którzy chętnie dzielili się swoimi radościami, małymi i wielkimi osiągnięciami dnia codziennego. Nawiązały się przyjaźnie, które będą kontynuowane w przyszłości.  Pani Matylda miała okazję poznać osoby z niepełnosprawnością  intelektualną i fizyczną w różnym stopniu. Poznać ich potrzeby, możliwości, ograniczenia z jakimi borykają się na co dzień  oraz z tym, co sprawia im największa radość.

Jedną z cenniejszych rzeczy, jakie można ofiarować drugiemu człowiekowi jest właśnie czas. Serdeczny uśmiech i uścisk dłoni leczą często lepiej niż lekarstwa i są  wspaniałą terapią . Praca wolontariuszy jest nieoceniona. Ogromnie cieszy nas, że znajdują się ludzie, którzy chcą  bezinteresownie poświęcić indywidualną uwagę drugiemu człowiekowi.

Dziękujemy  za ogromne zaangażowanie w pracę i otwarte serce na potrzeby osób niepełnosprawnych intelektualnie. Życzymy dużo zdrowia, powodzenia w życiu zawodowym i osobistym.

Sześć osób siedzi przy stolikach na sali. Mężczyzna na wózku inwalidzkim. Wokół niego siedzą i stoją inne osoby. Zdjęcie grupowe. Siedem osób. Mężczyzna na wózku iwalidzkim wskazuje palcem na deseczkę z literami leżącą przed nim. Obok i za nim trzy osoby. Mężczyzna na wózku inwalidzkim. za nim stoją kobieta i mężczyzna. Trzy osoby. Chłopiec i dwie kobiety.