Wspólne pieczenie faworków na Zespole dla Osób z Chorobą Alzheimera

23 czerwca 2021

Na Zespole Specjalistycznych Usług Opiekuńczych Dla Osób z Chorobą Alzheimera w Domu Pomocy Społecznej w Białymstoku przy ul. Baranowickiej 203 podopieczni codziennie przygotowują śniadanie oraz drugie śniadanie w ramach terapii zajęciowej. Pierwszy posiłek najczęściej stanowią kanapki z herbatą, a drugi jabłka, kisiel lub galaretka z dodatkiem owoców, ciastka lub inne słodkie przekąski.

Dzisiaj wspólnie piekliśmy faworki według sprawdzonego przepisu naszej pani Grażyny. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, bo faworki smakowały wszystkim wyśmienicie. W przyszłości zamierzamy wypróbować więcej takich przepisów.

Sześć osób przy stole kuchennym. Na stole narzędzia kuchenne i produkty potrzebne do wyrobu faworków. Sześć osób przy stole kuchennym. Na stole narzędzia kuchenne i produkty potrzebne do wyrobu faworków. Mężczyzna przy płycie kuchennej przewraca widelcem na patelni faworki. Dwie kobiety przy stole kuchennym wałkują ciasto na faworki. Mężczyzna posypuje faworki cukrem pudrem. Dwie kobiety przy stole prezentują usmażone faworki. Talerz z faworkami. Smażące się na patelni faworki. Mężczyzna siedzący na fotelu i obok niegosiedząca kobieta. Siedem osób przy stole kuchennym. Na stole narzędzia do wyrobu faworków i usmażone faworki.