Dzień dziecka w naszym Domu

1 czerwca 2021

Mieszkańcy niezależnie od wieku czują się dziećmi, dlatego też w tym dniu płynęło dużo ciepłych słów skierowanych do podopiecznych. Po otwarciu ścieżki przyrodniczej „Skarby Lasu” rozpoczęła się część artystyczno – rozrywkowa. Zespół muzyczny „Bongo” przygotował składankę piosenek meksykańskich z aranżacją taneczną, następnie zaproszony gość- skrzypek, kompozytor i aranżer Tadeusz Melon  poprowadził spotkanie z muzyką „Skrzypce w muzyce poważnej i nie tylko”. Mieszkańcy mieli okazję posłuchać muzyki na żywo innej od tej, której słuchają na co dzień. W ciszy i skupieniu słuchali dźwięków skrzypiec, opowiadań o kompozytorach, o budowie skrzypiec oraz z zaciekawieniem obserwowali muzyka i instrument. Spotkanie z muzyką zakończyło się pieśnią „Time to say goodbay” w wykonaniu Mirka Pawłowskiego do akompaniamentu skrzypiec.

Tradycją jest poczęstunek, w tym roku kuchnia przygotowała bigos, były też lody, ciastka, cukierki, batoniki, przekąski i zimne napoje. Podopieczni z niecierpliwością oczekiwali zabaw i konkursów z nagrodami. Każdy mieszkaniec miał okazję  uczestniczyć w konkurencjach zręcznościowych dostosowanych do ich możliwości psychofizycznych.

Po poczęstunku i konkurencjach zręcznościowych rozpoczęła się dyskoteka prowadzona przez DJ MARCINA trwająca do późnej pory popołudniowej z przerwą na obiad.

Siedzące na ławkach osoby. W tle pomiędzy drzewami napis: dzień dziecka. Siedzące na ławkach osoby klaszczą w dłonie. Występujący zespół muzyczny w kolorowych przebraniach. Występujący zespół muzyczny w kolorowych przebraniach. Występójący na zaimprowizowanej scenie zespół. Przed zespołem siedzące na ławkach osoby. Siedzące na ławkach i stojące za ławkami osoby. Mężczyzna grający na skrzypcach. Mężczyzna grający na skrzypcach. Przednim na ławkach siedzące osoby. Tańczące osoby. Tańczące osoby. Tańczące osoby. Tańcząca para. W tle inne osoby. Tańcząca para. W tle inne osoby. Tańczące osoby w kóleczku. Posirodku dziewczynka i chłopiec na wózkach inwalidzkich. Tańczące osoby. Tańczące osoby. Kobieta z krążkiem w ręku. Za nią inne osoby. Chłopiec nakłada krążek na tyczkę. W tle inne osoby. Tańczące osoby. Dziewczynka na wózku inwalidzkim żuca woreczkiem do celu. Za nią inne osoby. Tańczące osoby. Zdjęcie grupowe wielu osób. W tle budynek z wieloma oknami.