Bobrowa w czasie pandemii

29 maja 2020

Obecny czas nie jest łatwy dla mieszkańców i pracowników Domu Pomocy Społecznej filia w Bobrowej. Pomimo zaostrzeń związanych z pandemią, życie w Domu toczy się dalej. Mieszkańcy potrzebują spacerów i powietrza. Wokół Domu jest piękny teren z alejkami spacerowymi, altanką oraz piękną zielenią. Pozwala to na bezpieczny relaks i odpoczynek. Na terenie placówki znajduje się również kaplica, gdzie w obecnej sytuacji ze względów bezpieczeństwa mieszkańcy mogą wejść i pomodlić się indywidualnie.

Wszak wiosna to najpiękniejsza pora roku. Przyroda budzi się z zimowego snu, wszystko dookoła promienieje, a świat staje się bardziej kolorowy. Ładujemy wyczerpane po zimie akumulatory poprzez jazdę na rowerze, dbamy o wygląd zewnętrzny placówki wykonując prace porządkowe. Zadbaliśmy o posadzenie  kwiatów, wykonaliśmy nowe rabaty i skalniaki, którymi chętnie  się opiekujemy.

Wierzymy, że powoli wszystko wróci do normalności i będziemy realizować nasze plany i zamierzenia. Powrócimy do naszych imprez, spotkań integracyjnych ze znajomymi
i przyjaciółmi. Cały czas przyświeca nam myśl, że tylko wzajemna zgoda, szacunek i życzliwość pomogą przetrwać ten trudny czas.

Kobieta wyciera stół. Mężczyzna jedzie rowerem. Mężczyźni jeżdżący rowerami. Mężczyzna gra w grę planszową. Dwie kobiety siedzą przy stole i rysują ężczyzna podlewa kwiaty. Mężczyzna podlewa kwiaty.