Chwalmy Boga Pieśnią

23 listopada 2015

Listopad kojarzy się nam zwykle z jesienną zadumą, wspomnieniami i szarówką za oknem. Ale to właśnie w tym miesiącu czcimy Św. Cecylię – patronkę chórów i kościelnych zespołów muzycznych.
Organizatorzy Przeglądu Piosenki Religijnej to właśnie św. Cecylię uczynili patronką łomżyńskich spotkań. Ideą Przeglądu, który w tym roku odbył się już po raz XIV – ty jest integracja środowisk osób niepełnosprawnych, ale – co chyba ważniejsze – wychwalanie Boga pieśnią .
Nasz DPS reprezentowany był na Przeglądzie prze zespół Bongo w składzie: Krzyś Gorczyca, Michał Barcicki, Radek Dzierżko, Jarek Pikus oraz Mirek Pawłowski. Program muzyczny został przygotowany przez opiekunki grupy p. A. Radulską i B. Bogdanowicz i wykonali przy akompaniamencie instrumentów „na żywo” – gitary, fletu, keybordu i instrumentów perkusyjnych.
Chłopcy z zespołu Bongo jak zwykle spisali się doskonale, żywiołowo wykonując swój repertuar. Wśród oklaskujących występy zaproszonych gości był również Dyrektor naszego Domu p. Wojciech Jocz.
Łomżyński Przegląd zakończył się wręczeniem nagród i statuetek dla wszystkich uczestników oraz zaproszeniem na kolejne spotkanie w 2016 roku. Wieczór obfitował w nie mniejsze atrakcje, bowiem zostaliśmy zaroszeni na zabawę taneczną i mnóstwo smakołyków. Gościnną Łomżę pożegnaliśmy późnym wieczorem i nieco zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do Białegostoku.
Przekonajcie się sami, jak spędziliśmy czas w mieście nad Narwią oglądając naszą galerię zdjęć.


IMG_8805
IMG_8817 IMG_8839 IMG_8842 IMG_8860 IMG_8867