Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych

5 maja 2022

W czwartek 05.05.2022r. po dwuletniej przerwie mieszkańcy Domu wzięli udział w Marszu Godności Osób Niepełnosprawnych. Zorganizowany po raz XX z inicjatywy Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Niepełnosprawnych intelektualnie „Aktywni” w ramach obchodów Europejskiego Dnia Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych oraz Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. To okazja, by pokazać, że każdy człowiek ma równe prawa do aktywnego udziału w życiu społecznym, rodzinnym i zawodowym oraz by spotkać się i porozmawiać ze znajomymi. W marszu wzięło udział ponad tysiąc osób, przede wszystkim niepełnosprawni i ich opiekunowie, ale też uczniowie szkół i przedszkoli integracyjnych czy uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej. Uczestniczyli w nim też min. Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski i Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Tradycyjnie trasa  Marszu przebiegała główną ulicą miasta – Lipową w kierunku Rynku Kościuszki. Marsz zakończył się festynem integracyjnym z licznymi atrakcjami na Placu Miejskim przed Ratuszem. Z uwagi na przepiękną pogodę mieszkańcy naszego Domu wraz z opiekunami  kontynuowali „marsz” w pobliskim parku Planty.

 

Grupa osób maszerująca ulicą, niosąca baner z napisem Dom Pomocy Społecznej ul Baranowicka 203 Grupa osób maszerująca ulicą, niosąca baner z napisem Dom Pomocy Społecznej ul Baranowicka 203 Grupa osób maszerująca ulicą, niosąca baner z napisem Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Grupa osób maszerująca ulicą, niosąca baner z napisem Dom Pomocy Społecznej ul Baranowicka 203 Grupa osób stojąca na placu przed kamienicą z baner z napisem Dom Pomocy Społecznej ul Baranowicka 203 Grupa osób stojąca na placu z banerem z napisem Marsz Godności Osób Niepełnosprawnych. Kobieta i dwaj mężczyźni stojący na scenie. Jeden z mężczyzn trzyma w rękach mikrofon. Kobieta i dwaj mężczyźni stojący na scenie. Jeden z mężczyzn trzyma w rękach mikrofon.Dwaj mężczyźni i pięć kobiet stojących na scenie i klaszczących. Przed sceną młode osoby w żółtych koszulkach. Unoszące się na niebie kolorowe balony. Duża grupa osób stojąca na placu przed dużą sceną. Na scenie dwie osoby. Duża grupa osób stojąca na placu przed dużą sceną. Duża grupa osób stojąca na placu przed dużą sceną. Duża grupa osób stojąca na placu przed dużą sceną. Na scenie grupa osób. Grupa osób stojąca przed napisem Białystok. W tle budynek ratusza i diabelski młyn. Grupa osób spacerująca w parku. Grupa osób stojąca przed fontanną w parku.