Uroczystość opłatkowa w Bobrowej

18 grudnia 2018

Okres Bożego Narodzenia to szczególny czas dzielenia się miłością i radością. Świąteczny nastrój zagościł również w  Domu Pomocy Społecznej filia w Bobrowej. Mieszkańcy oraz pracownicy placówki w dniu 18.12.18 r. spotkali się na „Uroczystości opłatkowej”. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć dyrekcji, księży oraz przedstawicieli placówki macierzystej, którzy złożyli wszystkim serdeczne życzenia.

Był to czas, aby w sposób bardziej odświętny, niż na co dzień wyrazić wzajemną życzliwość i troskę o siebie poprzez tradycyjne życzenia świąteczne, wspólne śpiewanie kolęd. O wspaniałą świąteczną atmosferę zadbali mieszkańcy Domu, wspierani przez część personelu oraz panią Agatę i pana Marcina, którzy grali na instrumentach: flet i fortepian. Specjalnie na to spotkanie przygotowano widowisko słowno-muzyczne opowiadające o nadchodzącym Bożym Narodzeniu.

Po części artystycznej tradycyjnie dzielono się opłatkiem i składano świąteczne życzenia. Na zakończenie wszyscy zasiedli przy wspólnym stole, dźwięki kolęd i pastorałek dopełniały atmosferę Świąt.