Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym ”Barka” w Jarosławcu

27 września 2018

Turnus rehabilitacyjny w Ośrodku Wypoczynkowo – Rehabilitacyjnym ”Barka” w Jarosławcu –  14-27.09.2018

Tradycją naszego Domu są  wyjazdy mieszkańców na Turnusy rehabilitacyjne. W tym roku miejscem letniego wypoczynku był Ośrodek Wypoczynkowo – Rehabilitacyjny „Barka” w Jarosławcu. Malowniczo położone domki mieszkalne oddalone od morza o 400 m sprawiły, że mogliśmy codzienne korzystać z uroków nadmorskiej aury, oglądać wschody i zachody słońca.

W słoneczne dni chętnie wygrzewaliśmy się w słońcu, po burzowych nocach spacerowaliśmy, wdychając jod, zbieraliśmy bursztyny i kamyki a wieczorem bawiliśmy się na dyskotekach. Mogliśmy cieszyć się urokami pięknej, starej, nadmorskiej miejscowości jaką jest Jarosławiec, który od szeregu lat cieszy się ogromnym powodzeniem jako miejscowość letniskowo-wypoczynkowa.

Dodatkową atrakcją wypoczynku były wycieczki organizowane w pobliżu ośrodka. Jedną z nich był wyjazd do Szymbarku gdzie na turystów czeka całe mnóstwo atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne. Można tu zobaczysz m.in.: najdłuższą deskę świata, dom do góry nogami, Dom Sybiraka czy też Kaszubski Świat Bajek. Ogromne wrażenie wywarła na nas wizyta w Domu do góry nogami (hmm… tylko od kiedy domy mają nogi ;D) zapadła w pamięci na długo i sprawiła, że na twarzach nawet najpoważniejszych osób pojawił się szeroki uśmiech.

I turnus w Jarosławcu uważamy za bardzo udany, chętnie pojedziemy tam za rok.